• BAL KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWY

          • Dnia 18 lutego 2023 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Organizatorem była Rada Rodziców prężnie działająca w naszej szkole.

            Bal odbył się w dwóch grupach. Najpierw bawiły się przedszkolaki, a od godziny 17.00 parkiet zajęli uczniowie klas I-VIII. Zabawę prowadził doskonały DJ. Tańce i zabawy  przeplatane były poczęstunkiem. Rodzice zadbali nie tylko o słodycze i przekąski. Wszystkie dzieci zjadły pyszną pizzę. 

            Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie  cudownej  zabawy. 

          • TŁUSTY CZWARTEK

          • W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko: z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek!

          • WALENTYNKI

          • Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.  

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanej skrzynki. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. 

            W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

          • Półkolonie zimowe w naszej szkole

          • W dniach od 30.01.2023 roku do 3.02.2023 roku  w naszej szkole obyły się półkolonie zimowe przepełnione wspólną zabawą i wieloma atrakcjami. W półkoloniach uczestniczyło 24 uczniów klas 1-3. Półkolonie zaczęliśmy od pobytu na krytej pływalni Qarium  w Kępnie.  We wtorek odwiedziliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej gdzie wspólnie z podopiecznymi ośrodka braliśmy udział w warsztatach muzycznych, sensorycznych oraz tworzyliśmy własne kolorowe, pachnące mydełka. W środę odbyły się zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez specjalistkę ośrodka diagnostyczno-profilaktycznego pod tytułem „ Moja pasja, a uzależnienia”. W tym dniu wykonaliśmy również kolorowe maski karnawałowe. W czwartek było bardzo smacznie, kolorowo i zdrowo. Robiliśmy owocowe sałatki, szaszłyki oraz koktajl. Następnie  tworzyliśmy również ilutracje do teatrzyku kamishibai. Zilustowaliśmy  wiersz "Na straganie " Jana Brzechwy oraz bajkę o "Misiu Bumbumku, czyli o tym , że nie wolno dokuczać innym". W piątek obejrzeliśmy film pt.: „Skarb Mikołajka” , oczywiście nie zabrakło popcornu. Każdego dnia odbywały się  gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej,  gry stolikowe oraz zajęcia plastyczne. Półkolonie sfinansowane zostały z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Baranów.
            To był naprawdę wspaniały czas przepełniony dobrą zabawą. Dziękujemy wszystkim za udział!
            Wychowawcy półkolonii: Iwona Tomaszewska, Bożena Pośpiech.

          • Konkurs historyczny „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”

          • 11 stycznia odbył się konkurs historyczny „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”. Został on zorganizowany z okazji 104 rocznicy wybuchu powstania, którą obchodziliśmy 27 grudnia 2022 roku. Tematyka konkursu dotyczyła wydarzeń i postaci, związanych z tym ważnym wydarzeniem historycznym. Wzięło w nim udział 17 uczniów z kl. 6 i 8. Młodzież wykazała się dobrą znajomością zagadnień konkursowych.

            Wyniki konkursu „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
            I miejsce zdobyła  Zofia Giezek
            II miejsce uzyskała Natalia Malcher
            III miejsce zajął Bogdan Sirizinskij

            Gratulacje!

            Laureaci otrzymali nagrody książkowe, wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy
            i słodki upominek. Organizatorką konkursu była nauczycielka historii pani J. Janicka.

          • Apel upamiętniający Powstanie Wielkopolskie

          • „Nikt im iść nie kazał - poszli, bo tak chcieli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk.

            Nikt nie pytał o nic, a wszyscy wiedzieli, za co idą walczyć, komu płacić dług”

                                                                                                                                           Roman Wilkanowicz

            11 stycznia w Szkole Podstawowej w Słupi pod Kępnem odbył się apel upamiętniający 104 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Powstanie wybuchło 27 grudnia 1918 roku. Szczególną rolę odegrało  w historii naszego regionu. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w  listopadzie 1918 roku, Wielkopolska nadal pozostawała poza granicami odradzającego się państwa.
            Mocarstwa, które po I wojnie światowej, ustalały nowy porządek w Europie, traktowały nasz region jako część Niemiec. Jednak nasi przodkowie czuli się Polakami i postanowili walczyć o powrót Wielkopolski do Rzeczypospolitej. W tym celu zorganizowali powstanie antyniemieckie.
            Powstanie Wielkopolskie było jednym z nielicznych polskich powstań, które zakończyło się zwycięstwem. Wielkopolska- kolebka  państwa polskiego, znów znalazła się w jego granicach.
            W efekcie tego wydarzenia, 17 stycznia 1920 roku, Ziemia Kępińska  powróciła do Macierzy.
            W zaprezentowanej części artystycznej uczniowie przedstawili krótką historię Powstania Wielkopolskiego, jego przebieg i postacie historyczne z nim związane.
            Podczas apelu podsumowany został konkurs historyczny „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”.

          • Pobyt uczniów kl. 6 i 8 w muzeum w Kępnie

          • 25 stycznia uczniowie kl. 6 i 8 odwiedzili Muzeum im Piotra Potworowskiego w Kępnie. Młodzież wzięła udział w warsztatach linorytniczych „Grafiki światłem rytowane – prace Antoniego Serbeńskiego w zbiorach muzeum”. Wprowadzeniem do zajęć artystycznych była prezentacja, podczas której uczniowie poznali życie i działalność lokalnego artysty. Antoni Serbeński to malarz i grafik pochodzący z Tarnopolszczyzny, który ostatnie dwadzieścia pięć lat swojego życia spędził w Ostrzeszowie. Na swoich obrazach uwiecznił wiele urokliwych zakątków południowej Wielkopolski, a Ziemię Ostrzeszowską uczynił swoją Małą Ojczyzną. Podczas warsztatów uczniowie poznali technikę linorytu i i wykonali odbicia samodzielnie przygotowanych wzorów. Wykonanie własnego linorytu okazało się dla naszych uczniów ciekawą i inspirującą zabawą, powstała interesująca galeria prac. Wyjazd do Kępna  zakończył się posiłkiem w Macdonalds, uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.

          • Konkurs literacki- EKORYMY

          • W listopadzie  2022 roku uczniowie z klasy IV oraz V- Adrianna, Martyna, Joanna, Oliwier wzięli udział w konkursie literackim ogłoszonym przez ZZO w Olszowie. Dzieci ułożyły wiersze na temat segregacji odpadów. W treści należało zawrzeć nazwę zakładu. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali piękne nagrody i dyplomy ufundowane przez ZZO w Olszowie. Młodym literatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Gminny Konkurs Kolęd

          • Dnia 19.01.2023 r. w Zespole Szkół w Łęce Mroczeńskiej odbył się XIX Gminny Konkurs Kolęd. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych gminy Baranów. Naszą szkołę w kategorii klas 1-3 reprezentowały: Fomichova Kseniya kl. III, która zdobyła wyróżnienie oraz Weronika Hełka kl. I. W kategorii klas 4-6: Maria Czapczyńska kl. IV, która zajęła I miejsca oraz Adrianna Barczak z kl. IV. 
            Gratulujemy naszym uczennicom udanych występów.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, 
            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

            Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

            19 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas I-III  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, skecze a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano Dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

            Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

          • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W KOŚCIELE PARAFIALNYM  W SŁUPI POD KĘPNEM

          • 8 stycznia 2023 roku w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem, uczniowie ze szkoły podstawowej zaprezentowali jasełka. W rolę Maryi wcieliła się Patrycja z klasy V, a świętego Józefa zagrał Oliwier. Do szopy przybyli również pastuszkowie, Trzej Królowie. Nie zabrakło też aniołków. Występ dla parafian  przygotowali członkowie koła teatralnego, którzy swój program pokazali również  członkom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi.

            Wszystkim dzieciom, parafianom i uczestnikom WTZ w Słupi dziękujemy za wspólne kolędowanie.

          • Niecodzienna lekcja anatomii w klasie VI

          • W środę 11 stycznia podczas zajęć koła biologicznego, uczniowie kl. 6 mogli się poczuć jak prawdziwi chirurdzy. Dzieci ubrane w białe fartuchy, zaopatrzone w rękawiczki  i skalpele, wykonały sekcję serca świni, które wielkością i wyglądem przypomina serce człowieka. Uczniowie z niezwykłą ciekawością analizowali elementy budowy serca. Kontakt z prawdziwym eksponatem pozwolił im na dokładne poznanie tego narządu. Każdy mógł sprawdzić, czym różni się  ściana komory prawej i lewej oraz rozpoznać,  jak wyglądają przedsionki i zastawki. Zajęcia dla uczniów przeprowadziła pani Aleksandra Rubiszewska-Grossek przy współpracy z panią Jolantą Janicką.

          • Wigilia w klasie V

          • 16 grudnia 2022 roku uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią , panią dyrektor i rodzicami spotkali się na wigilijnej wieczerzy.  Potrawy wigilijne  zostały przygotowane przez rodziców. Na stole pojawił się barszcz z uszkami, ziemniaki, smażona ryba, kapusta z grochem i grzybami, makiełki, kompot z suszonych owoców. Na deser było  przepyszne ciasto z makiem i pierniczki  lukrowane przez uczniów. Spotkanie rozpoczęło się programem słowno – muzycznym, po którym nastąpiła modlitwa i dzielenie się opłatkiem. Miłe, świąteczne spotkanie zakończyło się wręczeniem  upominków.

            Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie klasowej wigilii.

          • BOŻE NARODZENIE

          • Zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia sprawiły, że 22 grudnia zagościła w naszej szkole prawdziwie świąteczna atmosfera. 
              O godzinie 9.00 cała społeczność szkolna, zaproszeni goście ks. Proboszcz Jacek Andrzejczak, pan Sołtys Jarosław Wiśniewski oraz przedstawiciele Rady Rodziców spotkali się na hali gimnastycznej, aby wziąć udział w tradycyjnych jasełkach. Nasza sala sportowa zamieniła się na chwilę w Betlejem, a my pospieszyliśmy jak pasterze, aby uczcić narodzenie Jezusa. Nasi aktorzy skupieni wokół koła teatralnego wraz z młodszymi i starszymi kolegami przybliżyli okoliczności narodzin Zbawiciela, bogato krasząc recytację śpiewem kolęd i pastorałek. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie oraz Panie Bożena Pośpiech i Beata Chlipała dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt. 
             Uroczysty świąteczny apel zakończony został rozstrzygnięciem konkursów, które miały miejsce w naszej szkole, a związane były z Bożym Narodzeniem. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na spotkania, gdzie łamali się opłatkiem, składając życzenia i wspólnie kolędując.  

          • Uczniowie dla samotnych i chorych

          • W naszej szkole zorganizowana została akcja „IDĄ ŚWIĘTA, O SAMOTNYCH PAMIĘTAJ”. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne, pomysłowe kartki. Kartki trafiły do osób chorych i samotnych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Serdecznie dziękujemy Wam i waszym rodzicom za okazanie wrażliwość na drugiego człowieka. Sprawiliście wielką radość każdej osobie, która taką kartkę otrzymała.