• Przedszkole

• Grupa „Sówki”  6-latki

Sówki | Przedszkole Publiczne "Zaczarowany Gród", ul ...

Do grupy uczęszcza 16 dzieci: 8 dziewczynek i 8 chłopców.

Wychowawcą grupy jest p. Romana Rosielewska.

Grupa „Biedronki” 5-latki

Dekoracje: Biedronki do sali przedszkola, na okna do pobrania

Grupa liczy 21 dzieci: 12 dziewczynek i 9 chłopców.

Wychowawcą grupy jest p. Małgorzata Kita

Grupa "Słoneczka" 4-latki

Grupa Słoneczka – Serduszko

W skład grupy wchodzi 14 dzieci: 8 dziewczynek i 6 chłopców.

Wychowawcą grupy jest p. Anna Wróbel

Grupa „Rybki” 3-latki

Grupa liczy 21 dzieci: 10 dziewczynek i 11 chłopców.

Wychowawcą jest p. Czesława Lorenz

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6:45 - 7:45   Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zajęcia opiekuńcze. Zabawy swobodne, służące realizacji pomysłów dzieci.

7:45 – 8:45 Własna aktywność dzieci. Zabawy swobodne. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę). Indywidualna pomoc wspomagająca rozwój dziecka. Zabawy ruchowe i poranne ćwiczenia gimnastyczne.

8:45 – 9:00 Czynności organizacyjne. Prace użyteczno-porządkowe w Sali. Zabiegi higieniczne przed śniadaniem.

9:00 – 9:30 Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości o zdrowie.

9:30 – 10:30 Realizacja zajęć edukacyjnych z całą grupą w oparciu o podstawę programową.

10:30 – 11:00 Swobodne zabawy dzieci w sali przedszkolnej.

11:00 – 12:00 Czynności samoobsługowe w łazience i szatni. Przygotowanie do pobytu na świeżym powietrzu. Spacery, wycieczki w okolicy przedszkola. Zabawy swobodne i ruchowe na boisku oraz placu zabaw.

12:00 – 12:30 Czynności organizatorskie i zabiegi higieniczne przed obiadem. Obiad. Czynności samoobsługowe.

12:30 – 12.45 Relaksacja. Słuchanie muzyki, bajek, literatury dziecięcej.

12:45 – 13:45 Praca indywidualna, ćwiczenia graficzne, gry i zabawy językowe, utrwalenie poznanych wierszy, piosenek, zabaw. Zabawy swobodne w sali lub na powietrzu.

13:45 – 14:20 Czynności organizacyjne, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek. Czynności samoobsługowe w łazience.

14:20 – 16:15 Zabawy doskonalące i rozwijające kompetencje dzieci, wiadomości i umiejętności. Gry przy stoliku. Swobodne zabawy w kącikach zainteresowań dzieci. Prace użyteczno-porządkowe w sali. Rozchodzenie się dzieci do domów.

Uwaga!

Ramowy plan dnia , jak sama nazwa wskazuje, jest tylko ramą dnia i może ulec zmianie ze względu na różne warunki pogodowe, uroczystości, krótszy lub przedłużający się czas realizacji tematu, zmiany w wytycznych  GIS.