• REGULAMIN  PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W   OKRESIE PANDEMII COVID-19

OD 1 WRZEŚNIA 2021 r.

1. Uczniowie i nauczyciele  mogą korzystać z biblioteki szkolnej zgodnie z godzinami otwarcia. W okresie pandemii RODZICE NIE MAJĄ WSTĘPU DO BIBLIOTEKI.
        2. Uczeń i nauczyciel  przed wejściem do biblioteki dezynfekuje ręce.
        3. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość – minimum 1,5 metra, (w punkcie wypożyczeń przebywać może tylko jedna osoba). Pozostali uczniowie będą proszeni o pozostanie na zewnątrz z zachowaniem bezpiecznej odległości zgodnie z obowiązującymi przepisami.
        4. Pomieszczenie będzie  systematycznie wietrzone.
        5. Do czasu zmiany sytuacji epidemiologicznej czytelnicy nie będą mogli swobodnie poruszać się między regałami. Pozycje do wypożyczenia podaje uczniowi bibliotekarz.
        6. Zwracane książki podlegać będą kwarantannie- oddawane pozycje zgodnie z zaleceniami GIS będą poddane dwudniowej kwarantannie w wydzielonym i oznakowanym miejscu. Składowane książki będą oznaczone datą zwrotu, przechowywane zgodnie z zaleceniami GIS, a następnie udostępniane kolejnym czytelnikom.
        7.   PROSZĘ SAMODZIELNIE NIE DEZYNFEKOWAĆ KSIĄŻEK!
        8. Nie wymaga się osobnego pomieszczenia na kwarantannę, ponieważ wirus nie przenosi się samodzielnie.
        9. Uczeń ma prawo zarezerwować książkę poprzez złożenie zamówienia pisemnego, które przekazuje bibliotekarzowi bądź zamówienie pozostawia w skrzynce umieszczonej przy wejściu do biblioteki.
        10. Codziennie dezynfekcji podlegają powierzchnie wspólne- blaty, klamki, drzwi wejściowe.
        11. Zwrot podręczników / ostatni tydzień nauki/ – książki zapakowane w reklamówkę (folię) wraz z kartą informacyjną (imię, nazwisko ucznia, klasa, numer telefonu rodzica) są odkładane w sposób określony przez nauczyciela- bibliotekarza w określonym pomieszczeniu.

Po upływie kwarantanny nauczyciel- bibliotekarz wraz z wychowawcą dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczeń rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie.

1. Wypożyczenie podręczników uczniowi do klasy programowo wyższej / klasy IV-VII/ odbędzie się po zakończeniu kwarantanny książek przed wakacjami lub tuż po rozpoczęciu  nowego roku szkolnego.
        2. Podręczniki dla klas I-III /poszczególne części /są przechowywane w danej klasie. Całość  otrzymuje wychowawca przed rozpoczęciem nauki  i oddaje wychowawca w ostatnim tygodniu nauki.