• Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Klasy III

          • W środę 12 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Klasy III. Dziesięcioro uczniów przystąpiło do testu gramatyczno- leksykalnego. Laureatami zostali: Klara,Kajetan i Filip. Pierwszych dwoje będzie reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym tego konkursu. Wszystkim uczestnikom należą się brawa, a laureatom gratulujemy. Za Klarę i Kajetana trzymamy kciuki i życzymy kolejnego sukcesu.

          • Katyń 1940. Pamiętamy!

          • Corocznie 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 2023 roku przypada 83 rocznica tej tragedii. Zbrodnia katyńska to jeden z najgorszych mordów w historii II wojny światowej. Została popełniona przez  sowiecką Rosję wiosną 1940 roku. Wówczas to w Katyniu koło Smoleńska, w Charkowie i w Miednoje, prawie 22 tysiące polskich  oficerów i przedstawicieli inteligencji, zostało zgładzonych poprzez strzał w tył głowy, a następnie pochowano ich  w zbiorowych mogiłach. Ofiarami tej zbrodni byli ludzie wykształceni, polscy patrioci, którzy mogli  w przyszłości przeszkodzić  rosyjskim komunistom w podporządkowaniu sobie Polski. Dlatego zgładzenie ich było tak ważne dla rządu sowieckiego.

            Sowiecka Rosja przez wiele lat wypierała się winy i o katyńską masakrę oskarżała faszystowskie Niemcy. Dopiero u schyłku komunizmu, w latach 90- tych XX wieku, prawda o zbrodni katyńskiej została ujawniona.

            W rocznicę zbrodni katyńskiej uczniowie naszej szkoły zapalili znicze przed tablicą poświęconą  polskim oficerom, mieszkańcom Słupi, zamordowanym na rozkaz Stalina w Katyniu i w Miednoje.

            Upamiętnia ona: kapitana Piotra Jeża, kapitana Mikołaja Hendrysa i podporucznika Franciszka Małolepszego.

            Chwała bohaterom! Cześć ich pamięci!                                                                                 

          • ZAJĄCZEK W NASZEJ SZKOLE

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Samorząd Uczniowski  w dniu 5.04.2023 roku przygotował niespodziankę. W tym dniu  w roli dwóch zajączków  SU częstował wszystkich przedszkolaków, uczniów i pracowników szkoły słodkościami.  

          • Podsumowanie ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza"

          • Na przełomie lutego i marca nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. 

            Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza swoimi rodzinami, w tym na tworzenie bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się . Akcja polegała na zbieraniu monet od 1 gr do 5 zł przez uczniów poszczególnych klas, a następnie zliczenie tych monet osobno, dla każdej klasy i całościowo dla całej szkoły. Całość akcji została podsumowana na apelu w dniu 5.04.2023 roku.

            Wyniki poszczególnych klas:

            Klasa I   1014 monet o wartości 71,87zł

            Klasa II   281 monet o wartości 42,17 zł

            Klasa III   278 monet o wartości 51,20 zł

            Klasa IV    590 monet o wartości 32, 74 zł

            Klasa V   765 monet o wartości  46,55 zł

            Klasa VI   828 monet o wartości 46,69zł

            Klasa VIII   418 monet o wartości 47,74 zł

            Podsumowując nasza szkoła zebrała łącznie 338,27 zł.

            Nagrodę i dyplom  za najwięcej zgromadzonych monet otrzymała klasa 1.

            Dowodzi to, że jeden grosz to niewiele, ale góra grosza to bardzo dużo.

            Wszystkim uczniom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

            Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski z opiekunkami.

          • GMINNY DRUŻYNOWY KONKURS MATEMATYCZNY

          • W piątek 31 marca 2023r. w Zespole Szkół w Słupi pod Kępnem odbył się Gminny Drużynowy Konkurs Matematyczny dla klas IV, V, VI i VIII. W konkursie wzięło udział osiemnaście dwuosobowych drużyn, które rywalizowały o zwycięstwo w czterech kategoriach. Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 1 godziny wykonać cztery zadania tekstowa, a po krótkiej przerwie przez 30 minut wykonywali zdania  typu Prawda – Fałsz.

            Komisja w składzie: p. Monika Cieślar - nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół w Baranowie, p. Agata Żbik – nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej, p. Barbara Owczarek - nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół w Mroczeniu i p. Leszek Wiorek - nauczyciel matematyki z Zespołu Szkół w Donaborowie, wyłonili zwycięzców.

            W wyniku bardzo wyrównanej rywalizacji:

            w kategorii klas IV wygrała drużyna z Zespołu Szkół w Baranowie,

            w kategorii klas V drużyna z Zespołu Szkół w Słupi pod Kępnem,

            w kategorii klas VI drużyna z Zespołu Szkół w Mroczeniu,

            w kategorii klas VIII drużyna z Zespołu Szkół w Słupi pod Kępnem.

            Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Baranowie .

            Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom pracującym w komisji i wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEGO ROMANTYZMU

          • Dnia 26 marca 2023 roku Natalia Płóciennik, Karolina Szubert oraz Kamil Malcher reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiego Romantyzmu w Łęce Mroczeńskiej. Uczniowie zaprezentowali różne utwory Adama Mickiewicza- Karolina recytowała fragment Pana Tadeusza, Natalia utwór pt. Przyjaciele, a Kamil przedstawił Powrót taty.

            Karolina zajęła III miejsce w grupie klas VII- VIII. Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowały pani Sabina i pani Beata.

          • NIEBANALNE ZAJĘCIA MUZEALNE

          • 24 marca uczniowie kl. 6 i kl. 8 kolejny raz odwiedzili Muzeum im. Piotra Potworowskiego  w Kępnie. Młodzież uczestniczyła w warsztatach „Humoreski muzealne- osobliwe memowanie”, podczas których mogła się przekonać, że lekcja w muzeum wcale nie musi być nudną. Warsztatom towarzyszyła wystawa czasowa „Gabinet osobliwości. Szydło, mydło i powidło”. Znalazły się na niej oryginalne i najbardziej nieoczywiste eksponaty, m.in.: model anatomiczny świni hodowlanej z Zakładów Mięsnych w Kępnie, sześcian z chrupek kukurydzianych z 2014 roku, krzesło mieszczańskie z XIX wieku, prawidła do butów i drewniane buty słomiane - berłoce, szklane butelki apteczne, aparat fotograficzny z 1900 r. należący do znanego kępińskiego fotografa St. Haniszewskiego.  Na podstawie zebranej kolekcji uczniowie tworzyli opowieści muzealne, przy wykorzystaniu techniki hasztagów. Następnie wcielili się w rolę współczesnych artystów i w grupach reklamowali eksponaty z poszczególnych działów stałej ekspozycji muzeum, np. z dziedziny archeologii, etnografii, nauki, sportu i sztuki . Poza tym młodzież inspirując się twórczością internetowych artystów, zajmujących się memowaniem, tworzyła własne wyjątkowe muzealne humoreski.
            Różnorodność zaproponowanych zajęć motywowała uczniów do aktywności, pobudzała ich kreatywność i stwarzała możliwość interesującej zabawy w oparciu o eksponaty muzealne. Wyjazd do Kępna zakończył się posiłkiem w Macdonalds, młodzież zadowolona wróciła do szkoły.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • „Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
            A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”
                                                Tadeusz Boy-Żeleński

             

            21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. W tym dniu uczniowie naszej szkoły  przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo  w tradycji szkoły obchodzi się go w niecodzienny sposób. Najpierw cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej. Rozpoczął się apel, który prowadziły przebrane za uczennice, opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Gromkimi okrzykami „hip hip hurra” wszystkie dzieci powitały wiosnę. Następnie uczniowie klas I-III  umilali nam czas wierszami i piosenkami o tematyce wiosennej. Był też czas, aby obejrzeć prezentacje  różnych układów tanecznych w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Po części artystycznej nastąpiło  przedstawienie nowego grona pedagogicznego. W rolę nauczycieli wcielili się uczniowie klasy VIII. Pani dyrektor  uroczyście przekazała klucze do szkoły  „nowej dyrekcji” i pracownikom. Po tej ceremonii wszyscy rozeszli się do klas, gdzie przez dwie godziny lekcyjne prowadzone były zajęcia przez „nowych pracowników”. Po tym czasie powróciliśmy na salę gimnastyczną. Był to czas na spontaniczne wypowiedzi zarówno uczniów , jak i „nauczycieli”, którzy dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami z przeprowadzonych lekcji.  Następnie nastąpiło oddanie kluczy do szkoły . Apel był też okazją do wręczenia nagród w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski na najładniej ustrojone drzwi do klas. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła klasa III, a  wśród klas IV – VIII najładniej przystroiła swoje  drzwi klasa V. Wszystkie klasy otrzymały nagrody  ufundowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Na koniec w barwnym korowodzie  ruszyliśmy na spacer ulicami naszej miejscowości, aby ogłosić wszem i wobec, że wiosna jest już z nami.

        • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

          • Terminarz rekrutacji w roku szkolnym 2023/2024 

            Terminarz_rekrutacji_w_roku_szkolnym_2023-2024.odt

            1.Składanie przez rodziców/prawnych opiekunów deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

            od dnia 1 lutego 2023 r. do dnia 21 lutego 2023 r.

            2. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

            od dnia 22 lutego 2023 r. do dnia 8 marca 2023 r.

            3. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

            od dnia 9 marca 2023 r. do dnia 13 marca 2023 r.

            4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

            do dnia 14 marca 2023 r.

            5. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

            od dnia 15 marca 2023 r. do dnia 21 marca 2023 r.

            6. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

            do dnia 27 marca 2023 r.

            7. Składanie wniosku do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

            8. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia do 5 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

            9. Złożenie do dyrektora szkoły/przedszkola odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia

            10. Rozstrzygnięcie przez dyrektora szkoły/przedszkola odwołania od rozstrzygnięcia komisji do 7 dni od dnia złożenia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do dyrektora.

             

            Wypełnioną KARTĘ ZAPISU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA można dostarczyć do sekterariatu.  

            KARTA_ZAPISU_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA__NA__ROK_SZKOLNY_2023_2024(1).docx

            Załącznik nr 1 - oświadczenie o rodzinie wielodzietnej

            Zalacznik_nr_1_Karty_Zapisu_Dziecka_do_Publicznego_Przedszkola_Samorzadowego_w_Slupi_pod_Kepnem.docx

            Załącznik nr 2 - oświadczenie o samotnym wychowywaniu

            Zalacznik_nr_2_Karty_Zapisu_Dziecka_do_Publicznego_Przedszkola_Samorzadowego_w_Slupi_pod_Kepnem.docx

            Załącznik nr 3 - oświadczenie o nadzorze kuratora

            Zalacznik_nr_3_Karty_Zapisu_Dziecka_do_Publicznego_Przedszkola_Samorzadowego_w_Slupi_pod_Kepnem.docx

            Załącznik nr 4 - oświadczenie o zatrudnieniu

            Zalacznik_nr_4_Karty_Zapisu_Dziecka_do_Publicznego_Przedszkola_Samorzadowego_w_Slupi_pod_Kepnem.docx

            Deklaracje o kontynuacji przekazujemy wychowawcom grup.  

            Deklaracja_o_kontynuacji_2023-2024.docx

            POTWIERDZENIE WOLI

            POTWIERDZENIE_WOLI.docx​​​​​​​

          • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

          • 17 marca to data śmierci św. Patryka- misjonarza, który ewangelizował Irlandię. Stąd Irlandyczycy na całym świecie hucznie celebrują ten dzień, bowiem św. Patryk jest patronem "Zielonej Wyspy". W tym dniu "zazieleniło" się również w naszej szkole. Uczniowie założyli odzież w odcieniach zieleni. Od progu witała ich świąteczna dekoracja - gazetka z informacjami o św. Patryku oraz wystawa prześlicznych kapeluszy Laprechauna. Stanowiły ją prace dzieci, które wzięły udział w szkolnym konkursie na najpiękniejszy kapelusz tego irlandzkiego skrzata. Było ich aż 28! Wszystkie cudowne, więc komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia. Ostatecznie przyznano osiem równorzędnych wyróżnień. Oprócz tego, dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, odbył się kiermasz słodkości. Rodzice, niczym mistrzowie cukiernictwa, przygotowali kolorowe babeczki, ciasteczka oraz zielone i pomarańczowe galaretki. Dzień sw. Patryka w naszej szkole uważamy za udany!

          • DRZWI OTWARTE W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH

          • W czwartek 9 marca uczniowie klasy 8 uczestniczyli w dniach otwartych dwóch szkół ponadpodstawowych w Kępnie. Swoje podwoje otworzyły im Liceum Ogólnokształcące im. H. Sucharskiego orz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Uczniowie na spotkaniu z dyrekcją danej szkoly zostali zapoznani z ofertą edukacyjny placówki oraz poinformowani o zasadach rekrutacji i obowiązujących ich procedurach. Następnie mieli możliwość obejrzeć zaplecze dydakryczne szkół. Odwiedzili klasopracownie, w których mogli wykonywać różne aktywności. Towarzyszli im licealiści, którzy dzieli się wrażeniami i opiniami na temat swojej szkoły. Wizyta ta z pewnością pomoże naszym ósmoklasistom w dokonaniu właściwego wyboru.

          • DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

          • "Raz do roku jest taki dzień, Który przemija jak piękny sen... Wszystkie kobiety, panie i matki, W dniu tym dostają pachnące kwiatki...." 8 marca wszystkie Panie w naszej szkole, małe i duże świętowały Dzień Kobiet. upłynął on w bardzo miłej atmosferze. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli Paniom kwiatki a dziewczynki obdarowali słodkim upominkiem. Wszyscy chłopcy pamiętali o swoich koleżankach z klasy, były życzenia, urocze prezenty i wspólna zabawa.

          • Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI

          • We wtorek 28 lutego uczniowie klasy VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas IV - VI. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Baranowie. Test konkursowy zawierał pytania dotyczące znajomosci gramatyki, słownictwa oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Maksymalna ilość punktów jaką można było zdobyć to 45. Niestety, tym razem nie udało nam się zdobyć wystarczającej liczy punktów, aby stanąć na podium, jednak czas spędzony na przygotowaniu do tego wydarzenia nie był stracony. Uczniowie utrwalili i poszerzyli swoją wiedzę, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

          • W poniedziałek, 27 lutego 2023 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej w Słupi miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia z książek i książeczek powychodzili bohaterowie baśni i bajek, by spotkać się z pierwszoklasistami. Pojawiły się krasnoludki na czele z Koszałkiem- Opałkiem, Lis Witalis, Czerwony Kapturek , Alladyn, Alibaba, Kot w butach, był sum wąsaty, mucha i inni bohaterowie. Do dzieci przemówiła Królowa Książka i jej mąż Król Czytelnik.

            Po spotkaniu z tymi postaciami uczniowie klasy I złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym oświadczyli, że będą czytać i szanować książki,  a następnie zostali pasowani przez panią dyrektor Urszulę Moś na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wykonane ręcznie zakładki do książek.

            Pierwszoklasistom życzymy pięknych przygód  przeżytych w krainie  książek.

          •   STYPENDIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

          • Celem  wsparcia finansowego jest ułatwienie życia i kariery stypendystom, którzy na to zasługują i/lub tego potrzebują.  Niezależnie jednak od tego, jaki to rodzaj wsparcia, ma ono na celu wspieranie uczniów w dalszej edukacji. Stypendia dla uczniów są przyznawane dzieciom i młodzieży, którzy nadal chodzą do szkoły. Stypendyści zazwyczaj otrzymują comiesięczną sumę na kontynuację pasji naukowych. Zachęcamy do zapoznania się możliwymi formami wsparcia w wymiarze ogólnopolskim, szczegóły w ulotce oraz na stronie mojestypendia.pl