• DZIEŃ DZIECKA

          • Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok! Klasy 1-3 wybrały się na piknik na boisko pod lasem, klasa 4 pojechała do parku rozrywki Mandoria, klasy 5-8 odbyły rajdy rowerowe w różnych kierunkach naszej gminy. 

          • Dwudniowa wycieczka kl.6 i kl.8 do Oświęcimia i Krakowa

          • W dniach 30 - 31 maja uczniowie kl.6 i kl.8 uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia i Krakowa.
            Pierwszego dnia młodzież zwiedziła były nazistowski Obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz –Birkenau. Podczas II wojny światowej był on głównym miejscem zagłady europejskich Żydów, mordowano w nim również Polaków, Romów, Rosjan i Białorusinów. Dziś obóz jest przestrogą dla kolejnych pokoleń oraz miejscem upamiętnienia męczeństwa i  bohaterstwa więźniów. Drugiego dnia uczniowie zapoznali się z Historycznym Zespołem Miasta Krakowa. Najpierw udali się na Wzgórze Wawelskie, gdzie po krótkiej wizycie w Smoczej Jamie, rozpoczęli zwiedzanie Katedry. Od czasów Władysława Łokietka stała się ona miejscem królewskich koronacji i pochówków. Młodzież zwiedziła wnętrze kościoła, nagrobki królów, wieszczów i bohaterów narodowych. Przy nagrobku Adama Mickiewicza, uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunkami, recytowali Inwokację otwierającą „Pana Tadeusza”. Następnie wspinali się na wieżę katedry, gdzie od XVI wieku wisi potężny Dzwon Zygmunta. Bije on podczas najważniejszych uroczystości i świąt, ale także w momentach o historycznym znaczeniu dla Krakowa i Polski. Po wyjściu z katedry, młodzież zwiedziła dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu.
            Kolejnym punktem wycieczkowego  programu było zwiedzanie Starego Miasta, które urzeka piękną architekturą i wyjątkową atmosferą. Krakowski Rynek należy do największych średniowiecznych placów w Europie. Jednym z ważniejszych obiektów rynku jest Kościół Mariacki. O godzinie 13:00 uczniowie usłyszeli grany z jego wieży słynny hejnał mariacki. Podziwiali także inne historyczne  obiekty znajdujące się na placu, w tym Sukiennice i Pomnik Adama Mickiewicza. Następnie zapoznali się z pozostałością średniowiecznych fortyfikacji miasta- Bramą Floriańską i Barbakanem. Kolejna godzina upłynęła uczniom na spacerze po głównych ulicach historycznego miasta, podczas którego mogli oni podziwiać kolejne zabytkowe obiekty, w tym Collegium Maius, najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego.
            Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w wycieczce. Pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu. Pozostały zdjęcia, zakupione pamiątki i piękne wspomnienia.

          • II  SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          • 26 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się kolejny konkurs pięknego czytania. Zmagania odbyły się w dwóch grupach wiekowych :  klasy I-III oraz IV- VIII.

            Pierwsza grupa to uczniowie młodsi.  Czytali  oni  utwory polskich poetów. Czytających oceniała komisja w składzie – pani Bożena Lorenz- emerytowany, długoletni nauczyciel naszej szkoły, pani Romana Rosielewska- nauczyciel nauczania zintegrowanego oraz pani dyrektor Urszula Moś.

            Uczniowie starsi czytali wiersze Wisławy Szymborskiej. Utwory tej poetki nie zostały wybrane przypadkowo  - od marca w szkole realizowany jest projekt MISTRZYNI SZYMBORSKA. Starszych uczniów oceniała komisja w składzie- pani Maria Jendro – emerytowana polonistka – przyjaciel naszej szkoły, pani Grażyna Gruszka-  polonistka, emerytowany dyrektor,  pani dyrektor Urszula Moś i pani Sabina  Chwał- Barczak- polonistka.

            Po wysłuchaniu wszystkich uczestników obie  komisje miały ogromny problem z wytypowaniem laureatów.

            W grupie młodszej I miejsce zajęły Weronika Hełka i   Klara Gąsiorowska, II miejsce przypadło Hubertowi Stryjakowi  i Mateuszowi Zającowi

             na III uplasowali się  Zofia Błażejewska i Marcel Soga.  Wyróżnienie  przyznano Mai Walczak.

            W kategorii klas IV- VIII laureatami konkursu zostali: Kamil Lubojański uczeń klasy VIII i Natalia Płóciennik uczennica klasy IV, II miejsce zajęły  Marianna Zarańska i Zuzanna Siwa, III miejsce zajęli Wojciech Rabiega i Karolina Szubert. Wyróżnienie otrzymał Bogdan Siryzinskyi z klasy VIII oraz Mateusz Giezek z klasy IV.  Wszystkim – zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy radości czerpanej z obcowania z poezją.

            Serdeczne podziękowania kierujemy również pani Sabinie, która przygotowała piękne dyplomy i podziękowania.

          • VIII Bieg im. Hrabiego Feliksa Wężyka

          • 13 maja 2023 liczna grupa uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły i przedszkola wzięła udział w corocznym biegu w Mroczeniu.

            Miło nam poinformować, że w kategorii chłopców kl. I-III Filip Hillenberg zajął I miejsce, natomiast w kategorii w kategorii chłopców kl.VII-VIII Bogdan Sirizynskyi zajął III miejsce.

            GRATULUJEMY!

          • "Europa da się lubić"

          • W maju uczniowie klasy VI i VIII realizowali projekt edukacyjny pt. " Europa da się lubić ". Celem projektu było poznanie kultury i dziedzictwa wybranego kraju europejskiego. Uczniowie mieli też okazję nabyć umiejętność wyszukiwania i segregowania informacji oraz wykazać się kreatywnością. Uczniowie klasy VI wykonali plakaty, które umieścili na planszy w holu szkoły. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, zwłaszcza uczniów z klas młodszych, którzy z zainteresowaniem czytania zamieszczone ciekawostki. Natomiast młodzież z klasy najstarszej przygotowała prezentacje multimedialne. W obu przypadkach uczestnicy projektu wykazali się dużą kreatywnością, jak również rzelnością w przekazywaniu informacji.

          • WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY V I IV DO KALISZA I GOŁUCHOWA

          •       Dnia 16 maja 2023 roku uczniowie klasy V i IV wyjechali na całodniową wycieczkę do Kalisza i Gołuchowa. Zwiedzanie Kalisza zaczęliśmy od wejścia do sanktuarium świętego Józefa i krótkiej modlitwy przed wizerunkiem świętej Rodziny. Następnie udaliśmy się do kaliskiego Ratusza. Tam obejrzeliśmy  interaktywną wystawę dotyczącą historii najstarszego miasta w Polsce. Wspięliśmy się także na wieżę skąd podziwialiśmy panoramę miasta.  Kolejnym punktem było zwiedzenie rezerwatu archeologicznego na Zawodziu.  Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej historii grodu, obejrzeliśmy dawne chaty i  poznaliśmy warsztaty  rzemieślników.

            Około południa ruszyliśmy do Gołuchowa. Po zwiedzeniu zamku Izabeli Czartoryskiej weszliśmy do Muzeum Leśnictwa.  Pan przewodnik przekazał nam ciekawe informacje o polskich lasach i ich mieszkańcach. Poznaliśmy różne gatunki drzew, krzewów.  Obejrzeliśmy narzędzia przydatne do pracy na obszarach leśnych – od momentu przygotowania terenu pod zalesienie do momentu wycinki starodrzewu. Przy pięknej pogodzie przyjemną częścią eskapady był spacer do zagrody hodowlanych żubrów, koników polskich i dzików. Podczas spaceru po lesie  i parku towarzyszył nam koncert różnych gatunków ptaków i cudowny zapach konwalii i bzów.

            Wyjazd zakończyliśmy posiłkiem w restauracji Mc Donald's.

          • DZIEŃ RODZINY 2023

          • 13 maja, w sobotnie popołudnie świętowaliśmy „Dzień Rodziny”. Nauczyciele i Rada rodziców zorganizowali imprezę plenerową z udziałem całej społeczności szkoły oraz przedszkola. Dzieci i uczniowie wraz wychowawcami przygotowali prezentacje wokalnie i tanecznie, liczne atrakcje. Wspólnie bawili się razem z rodzicami i rodzeństwem. Gratulujemy rodzinom, które na koniec imprezy otrzymały „Certyfikat”. Dziękujemy rodzicom, którzy prezentując swoje zdolności aktorskie, taneczne przygotowali piękną niespodziankę dla dzieci i wszystkich uczestników imprezy. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie atrakcji dla dzieci, rodzicom za upieczenie ciasta oraz pomoc w organizacji imprezy.

          • GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

          • W środę 10 maja 2023 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klasy trzeciej. Uczestnikami tego konkursu byli reprezentanci pięciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Test konkursowy zawierał zadania zamknięte oraz otwarte. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością słownictwa, gramatyki, a także zwrotów w zakresie komunikacja. Sprawdzana była też umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, składająca się z nauczycieli jezyka angielskiego z poszczególnych szkół. Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła laureatów konkursu. Najwyższą liczbę punktów uzyskał Bartosz Kanclerz ze Szkoły Podstawowej w Baranowie. Drugie miejsce przypadło Marii Oleś również ze szkoły w Baranowie oraz Alicji Niechciał ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant naszej szkoły Kajetan Lubojański. Druga nasza reprezentantka,Klara Gąsiorowska, zajęła czwarte miejsce. Laureatom gratulujemy sukcesu. Brawa należą się oczywiście wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się dobrą wiedzą językową. Zachęcamy do rozwijania swojej pasji i podejmowania kolejnych wyzwań.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3

          • 9 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III „Wiersze znane i lubiane”. Wzięło w nim udział 10 uczniów . Celem konkursu było popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci. Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek. Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce – Zofia Błażejewska kl.2

            II miejsce – Klara Gąsiorowska kl.3

            III miejsce – Mateusz Zając kl.1

            W konkursie wzięli również udział: Paulina Poziemba, Maja Walczak, Izabela Drab, Eliza Lewicka, Julia Lapatchak, Patryk Poziemba i  Kajetan Lubojański.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy a  laureatom I i II miejsca  życzymy dalszych sukcesów w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim!

             

          • Szkolne konkursy o tematyce profilaktycznej

          • Od 17 do 21 kwietnia w szkole realizowany był projekt profilaktyczny „Zdrowo się odżywiamy i o zdrowie swoje dbamy”. W ramach akcji odbyły się 3 konkursy.

            Uczniowie kl. I-III uczestniczyli w konkursie fotograficznym „Moje zdrowe drugie śniadanie”. Prace konkursowe-uwiecznione na zdjęciach propozycje zdrowych i smacznych przekąsek, przygotowało 26 uczniów. Wszystkie prace zasłużyły na wyróżnienie, można je było podziwiać na szkolnej wystawie.

            Uczniowie wyróżnieni w  konkursie:
            Marcel Soga, Kajetan Lubojański, Adrian Tyra, Tomasz Tyra, Weronika Hełka, Paulina  Poziemba, Tymoteusz Żłobiński, Błażej  Staszko, Tobiasz Krzywiźniak, Hubert Stryjak, Mateusz  Zając, Anna Napierała, Kacper  Czapczyński, Kacper Czajkowski, Patryk Lipiec, Kinga Weszka,  Marcin Pliszka, Robert Giezek,  Dominika Kuna, Adrian Giezek, Artem Sirizinskij,  Anastazja Parnova, Maja Walczak, Zuzia Krupa, Patryk Poziemba i Izabela Drab. 

            Dla starszych uczniów zorganizowano „Konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu”. 
            Odbył się on w dwóch kategoriach wiekowych, wzięło w nim udział łącznie 53 uczniów. Pytania konkursowe dotyczyły zasad zdrowego odżywiania oraz zaburzeń i chorób wynikających z niewłaściwej diety.
            Wyniki konkursu w kategorii kl. 4-5
            I miejsce - Adrianna Barczak i Bruno Michalczyk 
            II miejsce- Julia Sroka i Patrycja Pośpiech
            III miejsce- Marcelina Zarańska, Bartosz Kula i Joanna Wiśniewska

            Wyniki konkursu w kategorii kl. 6-8
            I miejsce - Kamil Lubojański 
            II miejsce- Jakub Poziemba
            III miejsce-  Zofia Giezek, Dawid Kawula i Kacper Kurp  

            Wyniki konkursów zostały ogłoszone dnia 28 kwietnia, podczas apelu z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Laureaci otrzymali nagrody w postaci bidonów na wodę, wszystkim uczestnikom konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy.                                   

            Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach!

          • Wielkopolskie Czwartki Lekkoatletyczne

          • 27 kwietnia 2023 roku na stadionie w Kępnie nastąpiła inauguracja cyklu wiosennego Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

            Zawodnicy z naszej szkoły startowali w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

            I grupa wiekowa 13 lat - rocznik 2010 (Malwina Dyla, Monika Jagieniak, Euzebiusz Fojtar, Mateusz Błażejewski)

            II grupa wiekowa 12 lat - rocznik 2011 (Bruno Michalczyk, Martyna Stryjak)

            III grupa wiekowa 11 lat i młodsi - rocznik 2012 i młodsi (Adrianna Barczak, Zofia Żłobińska, Filip Hillenberg, Piotr Stężała, Jan Lenart, Kamil Malcher)

            Każdy zawodnik mógł startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej).

            Konkurencje

            Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą ( 3kg tylko dla najstarszej grupy);

             Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą ( 3kg tylko dla najstarszej grupy).

            Nasze sukcesy:

            Filip Hillenberg - III miejsce w biegu na 60 m

            Adrianna Barczak - III miejsce w biegu na 60 m

            Adrianna Barczak – III miejsce w skoku w dal

            Zofia Żłobińska – III miejsce w rzucie piłeczką palantową

            Monika Jagieniak – I miejsce w skoku w dal

            Euzebiusz Fojtar – I miejsce w pchnięciu kulą

            Bruno Michalczyk – III miejsce w skoku w dal

          • PROJEKT - TYDZIEŃ ŚWIADOMEGO ODŻYWIANIA

          • ENERGETYKOM SIĘ NIE DAMY

            MOCY OD NICH NIE POBIERAMY

            ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

            I O ZDROWIE SWOJE DBAMY

            TYDZIEŃ ŚWIADOMEGO ODŻYWIANIA

            17.04.2023-21.04-2023

            ZS Słupia pod Kępnem

            W dniach 17.04.-21.04 w naszej szkole realizowaliśmy tygodniowy projekt profilaktyczny. Celem akcji było kształtowanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych oraz podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat szkodliwości napojów energetycznych.

            Działania profilaktyczne odbywały się codziennie zarówno w formie dodatkowych atrakcji oraz działań w trakcie lekcji i zajęć świetlicowych. Uczniowie klas I-III wiedzę o zdrowym odżywianiu zdobywali oglądając filmiki edukacyjne. Wykonywali, także tematyczne prace plastyczne. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami zadbali, także o odpowiednią dawkę ruchu przygotowując taneczną przerwę.

            Lekcje matematyki w klasach IV-VIII skłaniały do głębokiego myślenia, a zadania o tematyce owocowo- warzywnej budziły dyskusje niczym jak na straganie.  W ramach poszerzenia wiedzy polonistycznej i rozwijaniu czytelnictwa przeczytaliśmy książkę o tym jak się skończyć może dieta oparta na jedzeniu słodyczy …..nadwaga gwarantowana. W ramach nauki języków obcych przygotowane zostały fiszki językowe na temat produktów spożywczych, aby każdy nowe słówka zapamiętał znalazły się one, także na szkolnych schodach. A poprawności wymowy ćwiczyliśmy na szkolnym apelu. Rozwój artystyczny zapewniły nam zajęcia plastyczne i muzyczne oczywiście związane z tematem zdrowej diety. Na chemii dokonaliśmy analizy ilości cukrów w napojach, które najczęściej pijemy. W trakcie lekcji wychowania fizycznego udowodniono nam, że w zdrowym stylu życia podstawowym elementem jest dobra kondycja. Na zajęciach świetlicowych uczniowie rozwiązywali quizy, wykonywali prace plastyczne, wykonali dekoracje, które ozdobiły naszą szkołą. Na boisku szkolnym rysowali ulubione owoce i warzywa. Uczestnicy Szkolnego Koła Przyrodniczego wykorzystując dostępne w szkole długopisy 3d wykonali nietuzinkowe i niepowtarzalne owoce i warzywa .

            W środę szkolna pielęgniarka przeprowadziła prelekcje edukacyjne na temat wpływu cukrów na rozwój próchnicy w jamie ustnej. Przypomniała o zasadach prawidłowego szczotkowania zębów.

            W środę odbyła się prelekcja dietetyczek p. Sylwii Wrzalskiej i Romy Szymokowiak, które zdradziły nam złote zasady świadomego i zdrowego odżywiania. Chętni uczniowie mieli możliwość zbadania składu swojego ciała oraz dostali wskazówki względem prawidłowych nawyków żywieniowych.

            W czwartek w historii naszej szkoły odbyła się najdłuższa przerwa śniadaniowa. A to wszystko  z powodu organizowanego „Festiwalu  Drugiego Śniadania”, każda z klas przygotowała z wychowawcami i rodzicami przesmaczne i zdrowe dania jako propozycję drugiego śniadania. Jednym słowem było pysznie i zdrowo. Kolejny raz udowodniliśmy, że energie dzieci i młodzież może czerpać z naturalnych produktów, a nie z energetyków.

            W najbliższym tygodniu czeka nas rozstrzygnięcie szkolnych konkursów, realizowanych w trzech kategoriach wiekowych dotyczących świadomego i zdrowego odżywiania. Uczniowie klas I-III na zdjęciach prezentowali zdrowe drugie śniadanie, uczniowie klas IV- V w teście wykazywali się swoją wiedzą o zdrowym odżywianiu.  Nagrody niespodzianki czekają na uczestników.

            Każdego dnia na uczniów czekała w trakcie przerwy śniadaniowej zdrowa przekąska ufundowana ze środków Rady Rodziców. Uczniowie na drugie śniadanie mieli okazję spróbować zamienników słodyczy czyli bakalii. Kolejnego dnia , każdy uczeń otrzymał owoc niespodziankę.  Nie zabrakło, także nabiału, który jest ważnym elementem w diecie dzieci i młodzieży.  Promując hasło kampanii w piątek uczniowie wyciskali energię z soczków przecierowych. Za ufundowanie tych pyszności dla każdego ucznia, serdecznie dziękujemy naszej RR.

            Realizacja Tygodnia Zdrowia ukończyła się. Liczymy jednak, że poznane nawyki zostaną z nami na dłużej.

            Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w proponowane działania uczniom i ich rodzicom. Za chęć współpracy w realizacji projektu  pani dyrektor, wszystkim  nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom szkoły. Za zabezpieczenie budżetu niezbędnego w realizacji projektu dziękujemy Radzie Rodziców oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowym w Baranowie.                             

             

          • Wycieczka klas I-III do Wrocławia

          • 24.04 najmłodsze klasy udały się na wycieczkę do Wrocławia.

            Pobyt we Wrocławiu rozpoczęliśmy seansem w kinie CinemaCity. Obejrzeliśmy film animowany pt. "Szczęsie Mikołajka". 

            Natępnie udaliśmy się do parku trampolin - GoJump. Pobyt w parku rozpoczął się rozgrzewką z trenerem. Zestaw ćwiczeń rozgrzewających, a zarazem przygotowujących dzieci do aktywnej zabawy okazał się bardzo przydatny. Korzystając z atrakcji parku uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji oraz sprawności fizycznej. Ćwiczyliśmy równowagę na gąbkach i gibkość na trampolinach, pokonywaliśmy liczne przeszkody.

            Pobyt we Wrocławiu był bardzo udany - na pewno jeszcze tam wrócimy, by korzystać z wielu innych atrakcji tego miasta.

          • Uczeń klasy VIII - Kamil Lubojański i jego hodowla mrówek

          • We wtorek 25 kwietnia 2023 roku odbyły się ciekawe zajęcia przyrodnicze, na których uczeń naszej szkoły Kamil Lubojański zaprezentował swoją hodowle mrówek.  Kamil bardzo ciekawie opowiadał o życiu mrówek, o tym jak to się zaczęła jego pasja do tych stworzeń. Kamil hoduje je w formikarium czyli  sztucznym mrowisku przeznaczonym do hodowli mrówek. Uczniowie klas I-III zadawali dużo pytań dotyczących tych stworzeń oraz fascynującym zadaniem było odnalezienie królowej mrówek. Dziękujemy Kamilowi za bardzo ciekawe zajęcia. 

          • 19 kwietnia 2023 roku – 80. rocznica powstania w getcie warszawskim

          • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do Akcji Żonkile. 19.04.2023 r. uczniowie przypieli do mudurków szkolnych żółte żonkile. Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Odbywa się ona co roku 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. To właśnie 19 kwietnia 1943 roku w warszawskim getcie wybuchło powstanie, którym  kierowała  Żydowska Organizacja Bojowa i Żydowski Związek Wojskowy. Symbolem pamięci  wiosny 1943 r. stał się żonkil. Dlaczego żonkil? Przyczyniła się do tego historia, jaką opowiedział Hannie Krall lekarz Marek Edelman, jeden z uczestników powstania. W każdą rocznicę tego zbrojnego wystąpienia,19 kwietnia, ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej otrzymywał od anonimowej osoby bukiet żółtych kwiatów. Z czasem do tej tradycji zaczęli dołączać się także zwykli pacjenci. Następnie kardiolog co roku składał je pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

          • Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

          • Uczniowie klasy ósmej w dniu 13.04.2023 odwiedzili Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie. Wizyta miała charakter edukacyjny, a jej celem było przygotowanie uczniów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej oraz wejścia na rynek pracy. Zostali, także zapoznani z obecną sytuacją na powiatowym rynku pracy. Uczniowie poznali zakres działania urzędu, specyfikę pracy oraz formy pomocy, jakich urząd pracy udziela osobom bezrobotnym i poszukującym pracy. Młodzież zapoznała się z formami aktywizacji zawodowej, ofertą szkoleniową oraz możliwością uzyskania dotacji na prowadzenie działalności gospodarczej. Doradca zawodowy p. Żaneta Panek przybliżała uczniom zakres swoich obowiązków zawodowych oraz omówiła tajniki dobrego CV.

          • Spotkanie z Pauliną Płatkowską

          • 14.04 dzięki uprzejmości filii Gminnej Biblioteki w Mroczeniu uczniowie klas I i II mieli okazję spotkać się z niesamowitą autorką książek dla dzieci (i nie tylko). Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawej prelekcji na temat twórczości pani Pauliny oraz skąd czerpie inspiracje do książek.
            Na zakończenie, każdy mógł zakupić książeczkę z dedykacją.

          • MISTRZYNI SZYMBORSKA

          •   W marcu starsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi polonistkami przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu „Mistrzyni Szymborska”. Działania projektu mają na celu przybliżenie osoby Wisławy Szymborskiej i jej twórczości w roku, w którym świętujemy 100 rocznicę jej urodzin.

                Na początku w formie zabawy pod nazwą Literacki detektyw uczniowie wnikliwie zapoznali się z życiorysem Noblistki, następnie każda klasa przygotowała gazetkę związane z życiem i twórczością Poetki. Zaczęliśmy również poznawać wybrane wiersze Szymborskiej. Najpierw pochyliliśmy się nad „cebulicznością cebuli” omawiając wiersz „Cebula” a następnie w dniu liczby Pi gościliśmy na języku polskim z wizytą u królowej nauk badając utwór „Liczba Pi”

                  Kolejne działania przed nami. Projekt zakończymy w czerwcu, a do tego czasu jeszcze dużo będzie się działo. Na pewno odkryjemy jeszcze wiele tajemnic z życia i twórczości Mistrzyni Szymborskiej.