• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE, CZYLI KREATYWNE OMAWIANIE "AKADEMII PANA KLEKSA"

          • Uczniowie klasy 4 na czas omawiania lektury „Akademia Pana Kleksa” stali się uczniami akademii. Nie mieli możliwości spotkania profesora, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole.

            Każda lekcja rozpoczynała się bądź kończyła hymnem, czyli piosenką „ Witajcie w naszej bajce...”. Nie obyło się bez niespotykanych w naszej obecnej szkole przedmiotów takich jak chociażby kleksografia czy przędzenie liter. Uczniowie znaleźli się też w rupieciarni oraz na innej niż zwykle lekcji geografii. Było dużo pracy z tekstem podczas charakteryzowania Ambrożego Kleksa oraz opisywania jego fantastycznej akademii. Wnikliwie prześledzono historię szpaka Mateusza a także chętni uczniowie przygotowali przepis na potrawę rodem z utworu Brzechwy.

            Efektem podjętych działań była realizacja podstawy programowej, alę w sposób przyjemny dla ucznia. Bawiąc się młodzi ludzie doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem, redagowanie planu wydarzeń, opisu i charakterystyki, utrwalali adresowanie i redagowanie pozdrowień a także doskonalili umiejętności plastyczne i muzyczne. Nie było natomiast tradycyjnej kartkówki ze znajomości treści lektury. Za aktywność uczniowie otrzymywali piegi, które zmieniały się w plusy oraz oceny.

            To były bardzo interesujące zajęcia, a najważniejsze, że uczniowie pracowali chętnie i z przyjemnością.

             

          • PIERWSZOKLASIŚCI PRZYJĘCI W POCZET UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

          •  

            17 października miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki w obecności rodziców  i starszych kolegów złożyły przysięgę i zostały oficjalnie przyjęte do grona szkolnej społeczności. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Anna Kamińska. Dzieci wraz z wychowawczynią Panią Aleksandrą Rubiszewską -Grossek przygotowały piękny program artystyczny, zaś mamy zapewniły  słodkie co nieco dla wszystkich.  

          • CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI - MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY

          • W roku szkolnym 2023/2024 klasa 3 przystąpiła do projektu edukacyjnego autorstwa Honoraty Szaneckiej  "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki", edycja V , „Na tropach dobroczynności”.

            Poprzez atrakcyjne zadania projektowe, uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Piąta edycja projektu polega na skorelowaniu czytania danej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat czynienia dobra, niesienia pomocy ludziom, zwierzętom oraz roślinom.

            Po przeczytaniu książek dzieci będą zastanawiały się, jakie wartości przekazał i co dobrego dał innym bohater lektury.

               Oprócz kreatywnych działań związanych z czytanym tekstem, zadaniem dzieci będzie zrealizowanie TRZECH MODUŁÓW DOBROCZYNNYCH:

            1. Bądź dobry dla ludzi

            2. Bądź dobry dla zwierząt.

            3. Bądź dobry dla roślin.

            W pierwszym module przeczytaliśmy lekturę „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Wykonaliśmy nasze klasowe chmurki i wypełnialiśmy lekturniki. Uczniowie również przebrali się za głównych bohaterów lektury.

          • KONKURS "ZGADNIJ, KTO TO"

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkole został zorganizowany konkurs pod hasłem „Zgadnij, kto to?”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie na podstawie zdjęć z dzieciństwa jak największej liczby  nauczycieli oraz  pracowników szkoły i przedszkola.
            W konkursie wzięło udział 20 uczniów klas 1-7. W dniu 23.10. 2023 roku na apelu szkolnym zostały ogłoszone wyniki konkursu:

            I miejsce : Zofia Błażejewska, Kinga Weszka, Zofia Żłobińska , Weronika Izak

            II miejsce: Jacek Kaczmarek, Malwina Dyla

            III miejsce: Monika Jagieniak, Ksenia Fomichova

            Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

            Opiekunki Samorządu Uczniowskiego dziękuję wsystkim za udział.

          • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

          •  

            19 października 2023 roku w Zespole Szkół w Łęce Mroczeńskiej odbyła się impreza organizowana od wielu lat - Święto Pieczonego Ziemniaka. Na imprezę przybyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Reprezentacje szkół i ich opiekunów przywitała dyrektor szkoły p. Justyna Malinowska oraz prowadzące uczennice.

            Nasza szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Adrianna Barczak, Marcelina Zarańska, Maria Czapczyńska, Dominika Weszka, Zofia Żłobińska, Mateusz Giezek.

            Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

            1. „Strojna Pyra”
            2. Wyrazy zaczynające się na podana sylabę.
            3. Konkurs plastyczny „Jesień” – malowanie ziemniakiem.
            4. Konkursy sprawnościowe: mistrz obierania ziemniaków, ziemniaczany król, kelnerzy, kangurki.

            Wszystkie konkurencje odbywały się w miłej atmosferze, a uczestnicy dobrze się bawili.

            Po zmaganiach konkursowych na uczniów czekał już ziemniaczany poczęstunek.

            Na zakończenie imprezy Pani Dyrektor  Justyna Malinowska wręczyła uczestnikom upominki i pamiątkowe dyplomy.

          • TRZY RAZY NA PODIUM W UNIHOKEJU

          • W dnaich 17-19 października młodzież naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju -               „ Igrzyska dzieci”

            W dniu 17 października 2023 roku na parkiecie sali gimnastycznej w Łęce Mroczeńskiej odbył  się turniej dziewcząt klas IV - VI.  Nasza drużyna w składzie: Martyna Stryjak, Marianna Zarańska, Joanna Wiśniewska, Patrycja Pośpiech, Marcelina Zarańska, Michalina Giezek, Oliwia Iwańska, Zofia Żłobińska, Adrianna Barczak, Varvara Havrylenko, zajęła III miejsce. Najlepszą bramkarką turnieju została Patrycja Pośpiech.

            W dniu 18 października 2023 roku w tej samej sali gimnastycznej w Łęce Mroczeńskiej odbyły się Mistrzostwa Gminy Unihokeju Chłopców klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali:  Bruno Michalczyk, Kamil Malcher, Mateusz Giezek, Wojciech Rabiega, Bartosz Krupa, Mateusz Skąpski, Wojciech Krupa, Oliwier Dobrzyński, Krystian Giezek, Oskar Cichosz. Nasi chłopcy, podobnie jak dzień wcześniej dziewczynki, zajęli III miejsce.                             19 października 2023 roku w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju klas VII -VIII rozgrywki odbyły się  w baranowskiej hali sportowej. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Błażejewski, Dawid Kawula, Euzebiusz Fojtar, Kacper Kurp, Patryk Izak, Błażej Drobina, Jakub Jagieniak. Nasi chłopcy zajęli III miejsce.

             

          • POZNAWALI ZAWÓD STOLARZA

          • Uczniowie klasy VII realizując tematy z zakresu doradztwa zawodowego odwiedzili lokalny zakład pracy. Dzięki współpracy z zakładem stolarskim Solmeb Pana Jana Tomalik kolejny raz udało się zapoznać uczniów ze specyfiką pracy stolarza oraz poznać proces produkcyjny stołów i krzeseł.
            Po firmie oprowadzał nas pan Wojciech Tomalik, który z pasją oprowadzał nam o historii rodzinnego zakładu oraz o poszczególnych działach zakładu. Zakład stolarski od 1980 roku funkcjonuje w naszej miejscowości, dzięki ciągłej modernizacji zakład posiada liczny asortyment i podąża za najnowszymi rynkowymi trendami. Zakład stolarski obecnie zatrudnia 100 osób.
             Chcieliśmy serdecznie podziękować właścicielowi firmy Stolmeb za umożliwienie nam poznania zakładu pracy, być może w przyszłości będzie miejscem pracy naszych uczniów.

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ-  ŚWIĘTO CAŁEJ SZKOŁY.
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ- ŚWIĘTO CAŁEJ SZKOŁY.

          • 13 października cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Cześć artystyczną przygotowali uczniowie uczestniczący w kole teatralnym oraz kole artystycznym. Dzieci pięknymi wierszami i piosenkami wyraziły swoje podziękowanie za serce, uśmiech, przeprosiły za psoty, figle.  W zabawny sposób zaprezentowały obraz współczesnej szkoły i przedstawiły różne typy nauczycieli i uczniów. Nie zabrakło życzeń płynących prosto z serca.  Samorząd Uczniowski podarował też wszystkim pracownikom szkoły drobne upominki.
            Była to również okazja do wyróżnienia    nauczycieli i pracowników szkoły. Pani Dyrektor wręczyła nagrody, podziękowała za trud wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy. 
            W Dniu Edukacji, życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom, dzieciom i młodzieży oraz rodzicom, aby edukacja dawała wszystkim satysfakcję, poczucie wartości i była oparta na szacunku i zaufaniu.


             

          • OSTATNI WIELKOPOLSKI CZWARTEK W SEZONIE JESIENNYM

          • 4 października 2023 roku na stadionie w Kępnie odbyła się III edycja jesiennego cyklu Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

            Zawodnicy z naszej szkoły startowali w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

            I grupa wiekowa - rocznik 2011

            Bruno Michalczyk (1000 m, skok w dal)

            Martyna Stryjak (skok w dal, bieg na 300 m)

            Joanna Wiśniewska (bieg na 60 m, pchnięcie kulą)

            II grupa wiekowa - rocznik 2012

            Adrianna Barczak (300 m, skok w dal)

            Zofia Żłobińska (300 m, rzut piłeczką palantową)

            Kamil Malcher (skok w dal, bieg na 60 m)

            III grupa wiekowa – rocznik 2013

            Filip Hillenberg (bieg na 60 m, skok wzwyż)

            Piotr Stężała (bieg na 60 m, skok w dal)

            Jan Lenart (bieg na 60 m, skok w dal)

            Wojciech Wróbel (bieg na 60 m, skok w dal)

            Każdy zawodnik mógł startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej).

            Nasze sukcesy:

            Adrianna Barczak – III miejsce w skoku w dal

            Zofia Żłobińska – III miejsce w rzucie piłeczką palantową

            Filip Hillenberg – II miejsce w skoku wzwyż

            Kamil Malcher – I miejsce w biegu na 60 m

            Kamil Malcher – II miejsce w skoku w dal

            Jan Lenart – III miejsce w biegu na 60 m

            Bruno Michalczyk – III miejsce w biegu na 1000 m

             

          • WIELKOPOLSKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

          • 28 września 2023 roku na stadionie w Kępnie odbyła się II edycja jesiennego cyklu Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

            Zawodnicy z naszej szkoły startowali w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

            I grupa wiekowa - rocznik 2011

            Bruno Michalczyk (1000 m, skok w dal)

            Martyna Stryjak (skok w dal, bieg na 300 m)

            Joanna Wiśniewska (bieg na 60 m, pchnięcie kulą)

            II grupa wiekowa - rocznik 2012

            Adrianna Barczak (300 m, skok w dal)

            Zofia Żłobińska (300 m, skok w dal)

            Kamil Malcher (skok w dal, bieg na 60 m)

            III grupa wiekowa – rocznik 2013

            Filip Hillenberg (bieg na 60 m, skok wzwyż)

            Piotr Stężała (bieg na 60 m, skok w dal)

            Każdy zawodnik mógł startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej).

            Nasze sukcesy:

            Adrianna Barczak – III miejsce w biegu na 300 m

            Filip Hillenberg – II miejsce w skoku wzwyż

            Joanna Wiśniewska – III miejsce w pchnięciu kulą

            Kamil Malcher – I miejsce w biegu na 60 m

            Kamil Malcher – I miejsce w skoku w dal

            Bruno Michalczyk – II miejsce w biegu na 1000 m

             

          • KREATYWNE ZAJECIA WDŻ-tu

          • Uczniowie klasy 6 pod czujnym okiem Pani Eweliny Jokiel wcielili się w rolę reżyserów i  podczas z wychowania do życia w rodzinie odgrywali scenki tematyczne. Młodzież, bawiąc się, uczyła się życia. A wiadomo nie od dziś, że odgrywając określone role, uczymy się najwięcej.

        • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • W piatek 29 września na pierwszych godzinach lekcyjnych obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno ze świąt nietypowych, które jest przyjemne i pożyteczne zarazem.

            Dzień ten został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

                     Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź  z dzieckiem.    

                     Dlatego też od samego rana  słychać było w naszej szkole jak uczniowie klas I – VII wraz z nauczycielami czytają wybrane fragmenty utwórów. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania. Jednocześnie zachęcamy rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie. 

                     Zapraszam również do częstego odwiedzania naszej  biblioteki szkolnej.

          • DZIEŃ CHŁOPCA

          • Choć chłopcy swoje swięto obchodzą 30 września, w naszej szkole obchody tego szczególnego dnia zaczęliśmy już w czwrtek 28 września. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami zorganizował dyskotekę, w której ochoczo udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Podczas dyskoteki można było wziąc udział w miłych zabawach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy też skosztować smakołyków serwowanych przez członków samorządu.

            Przedłużeniem dyskotekowego szaleństwa były uroczyste obchody Dnia Chłopca w piątek 29 września. Dziewczynki zadbały, aby ich koledzy spędzili ten dzień miło i przyjemnie. Były życzenia, drobne upominki, słodkości i dużo dobrej zabawy. A wszystko po to, aby nasi chłopcy wiedzieli, że są ważni, a bez nich świat byłby nudny...

          • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

          • W poniedziałek 25 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedzone zostały kampanią wyborczą. Do rywalizacji o funkcję lidera szkoły stanęło 15 kandydatów. Czynny udział w wyborach wzięli uczniowie klas III- VII. Uprawnionych do głosowania było 82 uczniów.   Oddano 75 głosów ważnych,  1 głos był  nieważny.  Na prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza, w skład której wchodzili uczniowie klasy VII Katarzyna Saran i Patryk Izak. Nad całością czuwała opiekunka SU pani Zofia Dziedzic.  

            Na apelu 28 września przedstawione zostały wyniki wyborów.  Przewodniczącym szkoły, w tym roku szkolnym,został Jakub Poziemba z klasy VII,a jego zastępcą Monika Jagieniak z tej samej klasy. Ścisły zarząd Samorząd Uczniowskiego tworzą również Patryk Poziemba z klasy IV, Adrianna Barczak z klasy V oraz Martyna Stryjak z klasy VI. W obecności całej społeczności szkolnej pani dyrektor Anna Kamińska wręczyła Akty Nominacji nowo wybranym członkom Samorządu Szkolnego. Z pewnością wykażą się kreatywnością i będą aktywnie pracować dla dobra społeczności uczniowskiej. Życzymy im powodzenia! 

          • WIELKOPOLSKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

          • 21 września 2023 roku na stadionie w Kępnie nastąpiła inauguracja cyklu Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

            Zawodnicy z naszej szkoły startowali w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

            I grupa wiekowa - rocznik 2011 (Bruno Michalczyk, Martyna Stryjak, Joanna Wiśniewska)

            II grupa wiekowa - rocznik 2012 (Adrianna Barczak, Zofia Żłobińska, Kamil Malcher)

            III grupa wiekowa – rocznik 2013 (Filip Hillenberg, Jan Lenart, Wojciech Krupa)

            Każdy zawodnik mógł startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej).

            Konkurencje

            Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą ( 3kg tylko dla najstarszej grupy);

             Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą ( 3kg tylko dla najstarszej grupy).

            Nasze sukcesy:

            Filip Hillenberg – I miejsce w skoku wzwyż, II miejsce w biegu na 60 m

            Joanna Wiśniewska – II miejsce w pchnięciu kulą

            Kamil Malcher – II miejsce w biegu na 60 m

            Martyna Stryjak – III miejsce w biegu na 300 m

            Bruno Michalczyk – III miejsce w w biegu na 1000 m

             

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

          •  15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to popularne już święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów.

            W naszej szkole tego dnia na ubraniach uczniów i nauczycieli królował jeden deseń: kropki. Uczniowie w czasie lekcji i apelu wysłuchali historii nieśmiałej Vashti, która dzięki wspaniałej nauczycielce odkryła w sobie talent i uwierzyła w siebie. Zachęceni działaniem Vashti tworzyliśmy kreatywne kropki na placu szkolnym, powstało szkolne drzewo talentów, na języku polskim szukaliśmy synonimów słowa kropka, tworzyliśmy rodzinę wyrazów, wyjaśnialiśmy związki frazeologiczne z kropką w tle. Jednym słowem, bawiliśmy się twórczo, a jednocześnie budowaliśmy poczucie własnej wartości i odkrywaliśmy swoje mocne strony, bo przecież każdy z nas ma talent i kropka. Wystarczy tylko w siebie uwierzyć... Czasem wystarczy zacząć od kropki…