• NIESPODZIANKA OD SPONSORÓW
          • NIESPODZIANKA OD SPONSORÓW

          • W kwietniu, tuż po Świętach Wielkiej Nocy otrzymaliśmy niespodziankę, z której skorzystają wszyscy uczniowie naszej szkoły.

            Państwo Joanna i Kamil Lenartowie zakupili dla nas sprzęt sportowy w postaci piłek do gier zespołowych takich jak siatkówka, koszykówka, szczypiorniak czy piłka nożna a także zestaw kul lekkoatletycznych.

            Ta niespodzianka sprawiła nam wielką radość. Na pewno przyjemniej jest korzystać z nowych, niezniszczonych sprzętów, podczas zajęć wychowania fizycznego.

            Bardzo dziekujemy za ten dar. Zajączek był dla nas w tym roku wyjątkowo hojny😉

             

          • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

          • W czwartek 11 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół w Słupi pod Kępnem odbył się Gminny Drużynowy Konkurs Matematyczny dla klas IV, V, VI i VII. Każda szkoła była reprezentowana przez dwuosobowe zespoły w 2 kategoriach: uczniowie klas IV – V oraz uczniowie klas VI – VII. Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 1 godziny wykonać cztery zadania otwarte, w formie krzyżówek, łamigłówek, zadań tekstowych, itp., a po krótkiej przerwie przez 30 minut wykonywali zdania typu Prawda – Fałsz.

            Komisja w składzie: p. Monika Cieślar - nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół w Baranowie, p. Dorota Kaczmarek – nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej, p. Barbara Owczarek - nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół w Mroczeniu i p. Anna Brust- nauczyciel matematyki z Zespołu Szkół w Donaborowie, wyłonili zwycięzców.

             W wyniku bardzo wyrównanej rywalizacji:

            w kategorii klas IV – V

            I miejsce – drużyna z Zespołu Szkół w Baranowie

            I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Mroczeniu

            III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Donaborowie

            I miejsce – drużyna z Zespołu Szkół w Donaborowie

            II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Mroczeniu

            III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej

            Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe i rzeczowe, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Baranowie .

            Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom pracującym w komisji i wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

             

             

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III

          •  

                  Dnia 12 kwietnia 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III.

             

            Celem konkursu było:

             

                • popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej,

             

                • promowanie talentów recytatorskich,

             

                • kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

             

            W konkursie wzięło udział 9 recytatorów. Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. 

             

                    Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: pani dyrektor Anna Kamińska, pani Bożena Pośpiech, pani Urszula Moś, pani Iwona Tomaszewska i pani Aleksandra Rubiszewska- Grossek.

             

                  Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

             

                  I miejsce - Zofia Błażejewska kl.III

             

                 II miejsce - Maja Walczak kl.III

             

                 III miejsce - Weronika Hełka kl. II

             

            Zosia i Maja będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Łęce Opatowskiej.

             

             

             Laureaci konkursu i uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

             

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzieleni się pięknem poezji.

          • AKCJA " GÓRA GROSZA"

          • Już poraz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Góra grosza". Organizatorem tej szczytnej inicjatywy jest Towarzystwo Nasz Dom. Od 1 listopada 2023 do 29 lutego 2024 skrzętnie zbieraliśmy monety o nominalałach od 1gr do 5 zł. Następnie wszystkie monety musiały być policzone i posegregowane według nominałów. W przeliczanie zebranych pieniędzy zaangażowała się klasa 7. W XXIV edycji akcji " Góra grosza " udało nam się uzbierać 494,53 zł. Zapakowane w pudła monety przesłaliśmy do Towrzystwa Nasz Dom. Zebrane w całej Polsce pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc psychologiczną,rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej "PoMOCy za grosze" serdecznie dziękujemy. Wszak dobro to jedyna rzecz, która się mnoży kiedy się ją dzieli. Brawo Wy 👍

          • WARSZTATY "Jak dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej ?"

          • Dnia 4 kwietnia 2024 roku odwiedziła nas pani Katarzyna Smołka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie. Uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez panią Kasię na temat higieny jamy ustnej w ramach projektu „Mam zdrowe zęby!”. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia przypadającego 7 kwietnia pani Kasia przybliżyła również uczniom zdrowe nawyki związane z tematem: Jak dbać o własne zdrowe?. Warsztaty były bardzo ciekawe i na pewno wniosły dużo zdrowej wiedzy w codzienne nawyki naszych uczniów. Dziękujemy pani Kasi za zdrową dawkę wiedzy oraz upominki dla uczniów i dyplomy dla klas.

          • MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI

          • „Moje miasto bez elektrośmieci” to najdłużej działający w Polsce ogólnopolski program edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami, skierowany do różnych grup uczestników.

            Celem programu jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

            W marcu w naszej placówce odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
            Za każdy kilogram eletrośmieci otrzymaliśmy punkty, które wymienimy na bezpłatne pomoce dydaktyczne.

            Bardzo dziekujemy za zaangażowanie w zbiórkę!

          • KONKURS "SPRAWNI W PRZYSZŁYM ZAWODZIE"

          • W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie w poniedziałek odbył się już XI konkurs "Sprawni w Przyszłym zawodzie". Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego. Udział w nim wzięło 20 szkół podstawowych z powiatu kępińskiego.

            Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych a także przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań technicznych pod nadzorem nauczycieli ZSP Nr2 w Kępnie. Uczniowie zbierali punkty dla swojej szkoły i siebie, wykonując zadania w pracowniach: agrobiznesu, budowlano - projektowej, elektrycznej, gastronomicznej, handlowej, logistycznej, mechaniki pojazdowej i ślusarstwa, rolniczej, technologii drzewnych i tapicerskich. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej klas 7 Wiktoria Idzikowska, Katarzyna Saran, Patryk Izak, Kacper Kurp.

             

          • KREATYWNE ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

          • Wiosna już, a święta tuż, tuż...

            Uczniowie klasy VI przygotowywali się do świąt wielkanocnych poprzez wykonanie piaskowych dzieł.

            Duże zaangażowanie uczniów przyniósł efekt w postaci przepięknych prac.

          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

          •  

             

            W Zespole Szkół w Łęce Mroczeńskiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Tematyka konkursu skupiona wokół motywu przyjaźni i miłości w twórczości polskich poetów. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział Joanna Wiśniewska i Klara Gąsiorowska. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

          • LEKCJA ASTRONOMII W NASZEJ SZKOLE

          • Dziś naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Uczniowie i przedszkolacy oglądali pokazy w zamkniętej kopule. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii dzieci wewnątrz kopuły były jakby otoczone obrazem, dzięki temu można było podziwiać efekt 2D i 3D. Uczniowie poznali wiele interesujących szczegółów z zakresu astronomii. Wzbogacili swoją wiedzę o Układzie Słonecznym i gwiazdozbiorach. Planetarium wzbudziło wiele pozytywnych emocji, a także rozbudziło wyobraźnię.

            Dziękujemy RADZIE RODZICÓW za zorganizowanie tej miłej przedświątecznej niespodzianki. Ta niesamowita lekcja na długo zostanie w naszej pamięci.

             

          • MASTER CHEF na zajęciach wychowanie do życia w rodzinie

          • Uczniowie klas 5 i 7 wcielili się w uczestników kuchennego programu telewizyjnego i na zajęciach WDŻ - tu wpólnie przyrządzali proste dania. Ciekawe czy spodobało im się bycie szefem kuchni? A może bardziej sprawdzili się w roli degustatorów?

          • NIESPODZIEWANY GOŚĆ...

          • Miły przerywnik miały dziś lekcje w naszej szkole. Wszystko za sprawą niezwykłego gościa, który do nas przybył. Pojawił się u nas zajączek i przyniósł dla każdego ucznia i przedszkolaka jajko niespodziankę oraz dobrą wiadomość, że Świętą Wielkanocne tuż, tuż...

            Dziękujemy  RADZIE Rodzicow  za tę niespodziankę

             

          • WIOSNA, ACH TO TY...!

          • UROCZYTSTE OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

            Dzisiejszy dzień był wyjątkowo słoneczny i pogodny. Sprzyjało to wesołemu świętowaniu nadejścia wiosny.

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami przygotował moc atrakcji. Każda klasa była w pełni zaangażowana. Uczniowie oraz nauczyciele włożyli kolorowe ubrania i zaopatrzyli się w wiosenne gadżety. Pierwsza atrakcja, a mianowicie Szkolny Mam Talent, cieszyła się dużą popularnością. Wielu spośród naszych uczniów chętnie pokazało swoje talenty. Pokaz oceniło jury, z Panią Dyrektor Anną Kamińską na czele. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, zaś zwycięzca otrzymał puchar - ufundowane przez Radę Rodziców.. Pierwszą edycje Szkolnego Mam Talent wygrała Patrycja Pośpiech, uczennica klasy 6, która przepięknie zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty Górniak. Następnie odbył się pokaz mody wiosennej, uczniowie przebrani w kwiaty, kapelusze i sukienki wiosny, z szalonymi makijażami i fryzurami tego dnia wyglądali wyjątkowo i bardzo barwnie. 21 marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Dawna, toteż każdy uczeń pamiętał dziś, aby włożyć kolorowe skarpetki, koniecznie nie od pary. Po licznych emocjach związanych z pokazem mody i prezentacją talentów uczniowie udali się do swoich klas, aby przygotować i wspólnie zjeść wiosenne śniadanko. Aby zaś na dobre pożegnać zimę, a przywitać wiosnę różnobarwnym korowodem wyruszyliśmy na spacer po ulicach Słupi. Po powrocie do szkoły każda z klas urządziła seans filmowy i częstując się przy tym przekąskami przygotowanymi przez Radę Rodziców. To był wyjątkowy dzień. Wiosna przyszła, wnosząc do naszej szkoły moc radości i optymizmu...

          • SUKCESY NASZYCH TRZECIOKLASISTÓW W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

          •  

            W poniedziałek 18 marca 2024 roku nasi uczniowie Marcel Soga i Maja Walczak uczestniczyli w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas III w Baranowie. Marcel zajął III miejsce. Maja również piękne się spisała. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów. Uczniów przygotowywała pani Iwona Tomaszewska.

          • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

          • W piątek 15 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka, który w tym roku wypada w niedzielę 17 marca. W tym dniu w naszej szkole „zazieleniło się”. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono. Każdy otrzymał też przypinkę w postaci koniczynki. Tego dnia na lekcjach języka angielskiego przeprowadzone zostały lekcje kulturowe, na których uczniowie mieli możliwość poznana genezy tego święta oraz tradycji z nim związanych, a także wykonać prace projektowe. Starsi uczniowie wykonali plakaty, którymi przyozdobili korytarz. Natomiast młodsi kolorowali różne symbole związane z Dniem św. Patryka i dekorowali nimi drzwi. Ponadto dla klas 4- 7 została zorganizowana loteria. Wzbudziła ona sporo emocji, bo wygraną był dzień bez pytania. Nie zabrakło też małej degustacji. Galaretki w kolorze zielonym i pomarańczowym zrobiły nie lada furorę. Miło upłynął nam piątek z patronem " Zielonej wyspy". ☘️

             

             

          • AKCJA INTEGRACJA

          • W czwartek 14 marca 2024r. uczniowie klasy VI wzięli udział zajęciach dla dzieci szkół podstawowych organizowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem.

            Celem warsztatów była integracja z osobami z niepełnosprawnościami w różnym stopniu, rozwój kreatywności, pewności siebie i poszukiwanie zainteresowań, a także poznanie pracy osób przygotowujących warsztaty .

            Uczniowie tworzyli mydełka zapachowe oraz uczestniczyli we wspólnych zabawach z chustą animacyjną i elementami sensoryki.

            Wspólnie spędzony czas był wspaniałą okazją, aby zintegrować grupę i wzmocnić więzi między uczniami, a przede wszystkim przyczynił się do integracji z osobami z niepełnosprawnościami oraz pokazał czym jest niepełnosprawność.

            Bardzo dziękujemy Paniom z Warsztatów Terapii Zajęciowej za wspaniałe zajęcia oraz współuczestnikom zabawy za mile spędzony czas.

             

          • Konkurs plastyczny " Sowa w ROLI głównej "

          • Uczniowie naszej szkoły w ramach tegorocznej kampanii edukacyjnej „oSowiały Tydzień” zorganizowanej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Sowa w ROLI głównej”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Serdecznie dziękujemy Natalii, Marysi, Julii, Oskarowi, Adrianowi, Izabeli i Julii za udział w konkursie i reprezentowanie naszej szkoły.
          • "CHROŃMY DZIECI W SIECI - CZŁOWIEK TO NIE TOWAR" VIII POWIATOWY KONKURS PROFILAKTYCZNY

          • Nasi uczniowie :Zofia Żłobińska, Natalia Płóciennik, Adrianna Barczak, Oskar Cichosz, Wiktor Wróbel i Kajetan Lubojański wzięli udział w konkursie profilaktyczno- plastycznym organizowanym w Zespole Szkół w Mroczeniu pod hasłem ,, Człowiek to nie towar - chrońmy dzieci w sieci". Dziękujemy naszym uczniom za udział i reprezentowanie naszej szkoły na gali podsumowującej konkurs , która odbyła się dnia 13 marca 2024 roku w Mroczeniu.

          • Niech nam żyją KOBIETY!!!

          • 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.  My także uczciliśmy to święto. Męska częśc Samorządu Uczniowskiego nie zapomniała o życzeniach dla swoich koleżanek i Pań pracujących w szkole. Każda klasa znalazła swój sposób na miłe i przyjemne spędzenie tego dnia. Były torty, muffinki i inne słodkości, pizza, a przede wszystkim mnóstwo życzeń, kwaiatów, słodkich niespodzianek i innych upominków. Klasy wraz z wychowawcami  urządzały seanse filmowe, turnieje gier, powstał  nawet szkolny salon piękności. Wszystkim, nie tylko kobietom, ten dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze.