21 maja nasza sala gimnastyczna na chwilę zamieniła się w bibliotekę, ponieważ odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. W wydarzeniu uczestniczyli najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczynią, panią dyrektor oraz niezwykłymi gośćmi – molami książkowymi: Czytusiem, Mądrusiem, Zakładeczką, Skrzydełeczkiem, Podróżnikiem, Bajeczką i Ratownikiem, w których role wceliły się starsze koleżanki zaangażowane w prace koła teatralnego.
Mole książkowe przedstawiły krótki program artystyczny pod tytułem "Czytanie dodaje skrzydeł", poprzedzający uroczyste pasowanie. Mole próbowały przekonać młodych adeptów czytelnictwa, że czytanie uczy, bawi, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, po prostu dodaje skrzydeł. Przypomniały również, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz w jaki sposób dbać o książki.Następnie dzieci musiały udowodnić, że są gotowe zostać pełnoprawnymi czytelnikami. Na uczniów czekały różnorodne kreatywne stacje zadaniowe. Pierwszoklasiści rozwiązywali lekturowe zagadki, czytelniczą szyfrowankę, wykreślanki oraz rebusy zawierające ważne hasła związane z biblioteką. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko plastyczne, przy którym dzieci samodzielnie wykonywały kolorowe zakładki do książek. Na zakończenie każda grupa układała hasło ze zdobytych wcześniej liter. Po wykonaniu wszystkich zadań nastąpił najbardziej wyczekiwany moment uroczystości. Pani dyrektor Anna Kamińska wielką księgą pasowała uczniów na czytelników, a pani bibliotekarka wręczyła dzieciom książkowe upominki oraz pamiątkowe dyplomy.Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i wspólną radością z dołączenia najmłodszych uczniów do grona czytelników szkolnej biblioteki.