W czwartek, 18 grudnia w naszej szkole można już było poczuć świateczny klimat, ponieważ dbyły się świąteczne przedstawienie oraz uroczyste kolędowanie, połączone z przypomnieniem tradycji bożonarodzeniowych. Uczniowie klasy VIII wraz z panią polonistką Izabelą Usarek wystawili "Opowieść wigilijną" na kanwie znanego utworu Karola Dickensa. To przedstawienie ukazało, jakie wartości są ważne w życiu i pomogło widzom lepiej zrozumieć, jak należy przeżywać Boże Narodzenie. Następnie odbył sie koncert kolęd i pastorałek, które pięknie wybrzmiały z ust dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również słowa na temat świątecznych tradycji i obyczajów, a także życzeń płynących prosto z serca przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie życzenia złożyła również Pani Dyrektor Anna Kamińska.
Tego samego dnia klasy I - III obchodziły spotkania opłatkowe w swoich salach lekcyjnych. Natomiast starsze klasy zorganizowały swoje spotkania opłatkowe w piątek, 19 grudnia. Po przełamaniu się opłatkiem młodzież zasiadła przy suto zastawionych słodkościami stołach, było słychać śpiew kolęd i pastorałek, niektorzy nawet zagrali je na instrumentach. Było wiele serdecznych życzeń, radości oraz wspólnie spędzonego czasu. Niektóre klasy skorzystały również z pięknych dekoracji i wykonały świąteczne sesje zdjęciowe.
Były to wyjątkowe dni pełne ciepła, życzliwości i prawdziwie bożonarodzeniowej atmosfery.