1 kwietnia 2022 r. był w Szkole Podstawowej w Słupi pod Kępnem "Dniem bez plecaka". Dlatego uczniowie spakowali swoje przybory do najróżniejszych rzeczy. Niektórzy uczniowie przyjechali do szkoły z wózeczkami. Tym razem nie było tam pościeli i lalek, ale spoglądając do wózka można było zobaczyć tylko zeszyty i podręczniki. Byli tacy, którzy przybory schowali do waliz
i walizeczek, pudeł i koszy. Na oryginalny pomysł wpadł uczeń kl. VIII, który swoje zeszyty porozwieszał na suszarce do bielizny.
Po apelu, na którym poszczególne klasy zaprezentowały swoje pomysłowe pojemniki na przybory, przeprowadzony był sondaż na najciekawszy „tornister”.
W poszczególnych klasach zwyciężyli:
klasa I - Jacek Kaczmarek (poszewka od jaśka)
klasa II - Kajetan Lubojański (sanki)
klasa III - Zofia Żłobińska (szuflada)
klasa IV - Krystian Giezek (szuflada)
klasa V - Tomasz Sadura (siewnik do trawy)
klasa VII - Michalina Jańska (kanka) Oskar Skąpski (zabawkowy wózek)
klasa VIII - Bartosz Błażejewski (suszarka do bielizny)
Gratulujemy wszystkim kreatywności. Bardzo dziękujemy za udział w akcji.
Samorząd Uczniowski z opiekunkami.